• BITCOIN/TL
  313289,227
  % 1,01
 • ETHEREUM/TL
  19323
  % -0,14
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -4,68
 • BITCOIN CASH/TL
  4888.81,669
  % -0,59
 • BINANCE COIN/TL
  2945.48
  % 0,47
 • DOGECOIN/TL
  2.5
  % -1,33
 • BITTORRENT/TL
  0.02586763
  % -2,74
 • CARDANO/TL
  12.3
  % -0,46

Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdilerde Ne Yapıyorlar?

Bitcoin ve Ethereum Balinaları Şimdilerde Ne Yapıyorlar?

Kripto para analiz firması Santiment, Bitcoin fiyatının geçen ay 30.000 dolara düşmesinin ardından Bitcoin balinalarının davranışını izliyor. Santiment, balinaların büyük altcoin Ethereum ile ne yaptığını da paylaşıyor.

Santiment: Bitcoin balinaları perde arkasında yığılıyor

Santiment, büyük kripto para birimleri 40.000 dolar seviyesini geri kazanamasa bile büyük kripto para sahiplerinin BTC satın aldığını ortaya koyuyor. Şirkete göre, Bitcoin balinaları son zamanlarda yaklaşık 2 milyar dolar değerinde on binlerce BTC satın aldı. Santiment bu konuyla ilgili açıklamasına şunları ekler:

Bitcoin 33.000 ila 36.000 dolar aralığında dalgalanmaya devam ediyor ancak perde arkasında balinalar yığılıyor. 100 ila 10.000 BTC arasındaki adresler cüzdana toplam 50.000 BTC veya yaklaşık 1,95 milyar dolar ekler.

Santiment: Balinalar yatırımlarını stoklarken küçük yatırımcılar ellerindeki varlıklarını satıyor

Santimento, küçük yatırımcıların Bitcoin varlıklarını satarken, kripto para balinalarının piyasadaki gerileme sırasında BTC biriktirmeye devam ettiğini söyledi. Santiment bu konuyla ilgili açıklamasına şunları ekler:

1.000’den fazla BTC’ye sahip Bitcoin balina adresleri 7.88 milyon jeton tutmaya başladı. Bu, bir balinanın 14 Mart’tan bu yana sahip olduğu en büyük BTC miktarı. Bu, 10 BTC’nin altındaki adresler için 2,65 milyon BTC’ye eşdeğerdir ve bu, 6 ayda MİNİMUM olacaktır.

Santimento, Ethereum’un bazı temkinli yükseliş göstergelerinden bahsetti
Santiment kısa süre önce Ethereum (ETH) piyasasına genel bir bakış paylaştı ve bazı temkinli yükseliş göstergelerine odaklandı. Kripto para analiz platformları, piyasa değerini işlem hacmine bölerek kripto para birimlerinin gerçeğe uygun değerini ölçen NVT (Ağ Değeri-İşlem Oranı) metriğine bakar. Santiment bu konuyla ilgili açıklamasına şunları ekler:

Hafta sonu boyunca, Ethereum yükseldi. NVT token dağıtım modelimiz, ETH tokenlerinin mevcut piyasa kapitalizasyonlarına kıyasla ağ üzerinde hala yüksek işlem gördüğünü gösteriyor.

Santiment: Ethereum’a yönelik negatif bir algı ETH fiyatını yükseltebilir

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçen ay 4,300 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan sonra şu anda 2,540 dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak Santiment, kripto para birimlerine yönelik olumsuz duyguların fiyatları yükseltmeye yardımcı olabileceğini söylüyor. Santiment bu konuyla ilgili açıklamasına şunları ekler:

Ethereum verilerine göre, ETH’deki kalabalığın olumsuz algıları şu anda fiyatları yukarı çekiyor olabilir. Normalden daha az yorum olduğunu görebilirsiniz. Bu genellikle daha yüksek fiyatlara yol açar.

Cryptokoin.com’un daha önce bildirdiği gibi, daha fazla ETH tahmini için “Ethereum fiyatları keskin bir şekilde düştü! Bu, “Analistlere Göre İzlenmesi Gereken Düzeyler” başlıklı bir makaledir.

Sitemizdeki Kripto Para Analizleri için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.