• BITCOIN/TL
  325783,405
  % -3,61
 • ETHEREUM/TL
  19628.81
  % 0,60
 • RIPPLE/TL
  6.07
  % 1,34
 • BITCOIN CASH/TL
  4406.12,582
  % 3,14
 • BINANCE COIN/TL
  2598.97
  % -2,58
 • DOGECOIN/TL
  1.68
  % -4,78
 • BITTORRENT/TL
  0.0226556
  % -4,47
 • CARDANO/TL
  10.57
  % -2,31

Bitcoin Maden Konseyi Olumsuz Medya Haberleri ile Mücadeleye Hazırlanıyor

Bitcoin Maden Konseyi Olumsuz Medya Haberleri ile Mücadeleye Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri genelinde madencilikle uğraşan madenciler ve işletmelerden oluşan bir koalisyon olan Bitcoin Madencilik Komisyonu, ilk toplantısını bir Twitter toplantısı aracılığıyla gerçekleştirdi ve misyonunu bir izleyici kitlesine duyurdu. Komite, kural veya kısıtlama olmaksızın madencinin sözcüsü olarak hizmet etmeyi amaçlıyor.

Geçen ay, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yenilenebilir enerji ve şeffaflığı teşvik etmek için Kuzey Amerikalı bitcoin madencileriyle görüştüğünü söyledi. “Bitcoin Madencilik Konseyi” (BMC) şimdi ilk halka açık toplantısını Twitter Spaces aracılığıyla gerçekleştirdi.

Grup, kendisini düzenleyici sorunları ele alabilen kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olarak konumlandırmak yerine, daha bilgilendirici bir bakış açısı aldı. BMC web sitesinde şöyle diyor: “BMC, kimseye ne yapacağını söylemek için tasarlanmamıştır.”

Derslerin çoğu “medyanın önüne geçmeye” odaklandı 90 dakikalık toplantıda grup üyeleri, Çin’in hashrate düşüşü ve New York’ta madenciliği durdurmaya yönelik başarısız girişimler gibi konularda görüşlerini sundular.

Konseyin Hedefi

Ağa ve temel ilkelerine adanmış bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumudur. Şeffaflığı teşvik ediyoruz. En iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı Bitcoin ve madenciliğin faydaları hakkında eğitiyoruz. Mümkün olan en açık, şeffaf, kapsayıcı ve merkezi olmayan yoldur.

İlginizi Çekebilir...   Bitcoin (BTC) Analizi: Toparlanma Başladı, Kritik Seviyeler Nereler ?

Saylor, “Yönetim kurulu olmadığı için, yönetim veya herhangi bir gereklilik veya kural sağlamak gündemimizde açıkça yer almıyor” dedi.

Bu yaklaşım, katılımcıların madencilik durumunun daha eksiksiz bir resmi olduğunu düşündüklerini kamuoyuyla paylaşmalarının bir yolu gibi görünüyor. Bu ana akım medyanın yakalamadığı bir fotoğraf. Bu katkıda bulunanlar arasında MicroStrategy, Riot, Galaxy Digital, Marathon Digital, Hut 8, Hive, Core Scientific, Blockcap ve Argo’nun kurucu üyeleri yer alıyor.

Galaxy Digital’in madencilik başkanı Amanda Fabiano, bunun “ana akım medyada gördüğümüz bu kötü anlatılardan bazılarına müdahale edebileceği” anlamına geldiğini söyledi.

Saylor’un pozisyonları olarak, Kongre’deki insanlar Bitcoin ağını olduğu gibi destekliyor. Bireyler olarak, yenilenebilir enerji kullanımını savunabilir ve enerji tüketimiyle ilgili kötü veya çarpıtılmış anlatıları düzeltmeye çalışabilirler, ancak ticaret sansürü veya temel enerji girişimleri gibi düzenleyici rejimlere boyun eğmeye çalışan yönetişim modellerine bağlı değildirler. .

Saylor, onları bir araya getiren şeyin ağın ortak desteği olduğunu söylüyor.

Saylor, “Bitcoin’i düzeltmek için burada” dedi. “Bence biz herkes için bir moda anlayışına sahip ve Bitcoin’in savunk için kendisinden gelen her şeyini varsayabilirsiniz. Bitcoin’i yanlış anlayan insanlardan korumak için buradayız. Bu, itfaiyecilerin Bitcoin’in karşı hareketi veya Bitcoin’in gidişatı hakkında olumsuz medya anlatılarına neden olur.”

İlginizi Çekebilir...   Bitcoin (BTC) nin Düşme Sebeplerini Su Zhu Açıklıyor

Grup şu anda üyeye ve grup olarak ne tamamlanmamış durumda, bu artan şu ana kadar herhangi bir bütçesi ve herhangi bir para harcaması mevcut değil.

Bu yazımızı beğendiyseniz eğer Bitcoin Haberleri sayfamızdan bütün haberlere göz atabilirsiniz.