• BITCOIN/TL
  312755,717
  % 2,09
 • ETHEREUM/TL
  19194.65
  % 0,73
 • RIPPLE/TL
  6.56
  % -4,48
 • BITCOIN CASH/TL
  4868.21,582
  % 0,32
 • BINANCE COIN/TL
  2934.23
  % 0,88
 • DOGECOIN/TL
  2.49
  % -0,31
 • BITTORRENT/TL
  0.02574647
  % -2,68
 • CARDANO/TL
  12.27
  % 0,40

Bitcoin (BTC) Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır ?

Bitcoin (BTC) Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır ?

2008 krizinden sonra Satoshi Nakamato adlı bir adam, elektronik ödeme sistemi Bitcoin hakkında teknik makaleler yayınladı. Böylece Bitcoin, merkezi olmayan, üçüncü dereceden bir kripto para birimi olarak ortaya çıktı. 2009 yılında bir sosyal ağ olarak piyasaya sürüldü. Bitcoin daha sonra ilk başarılı kripto para birimi olarak “ilk nesil blok zinciri” olarak adlandırıldı.Dağınık yapısı sayesinde günümüz finansal sistemine hızla dayanıyor. Bitcoin ağındaki işlemleri takip etmek mümkün olsa da işlemi kimin yaptığını tespit etmek mümkün değildir. Bitcoin Blockchain ağında onaylanan işlemler, zincirlerinin yapısı nedeniyle geri alınamaz ve değiştirilemez.

Düzenleyemeyen veya yönetemeyen Bitcoin‘in değeri sıfırdan bin dolara yükseldi. Bitcoin’in yükselişinden bu yana birçok başka kripto para birimi ortaya çıktı. Bu para birimlerine “alternatif madeni paralar”, yani “alt madeni paralar” denir. Farklı noktalarda farklı özelliklerle alternatif kripto para birimlerinin oluşturulmasında rekabet

avantajı kullanılmış ve yeni pazarlar ortaya çıkmıştır. Bu farklılıkların örnekleri arasında çıkarılacak maksimum para miktarı, algoritma ve küçük blok zinciri türleri (bireysel / genel, izin verilen / yetkisiz mutabakat) yer alır.

Bitcoin blockchain platformunda üretilebilecek maksimum Bitcoin miktarı 21 milyon birimdir. Bitcoin, adresten adrese transfer sağlar ve engellemenin tamamlanması yaklaşık 10 dakika sürer.

Bitcoin adresleri, platformdaki kullanıcıların kimliğidir. İşlemi yapan kişiye bağlanamazlar ve bu adreslerin anahtarlarının kaybolması durumunda adresler için herhangi bir hak talep edilmez.

Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in Avantajları Nelerdir Peki?

Bitcoin kullanmanın birçok faydası vardır ancak çeşitli riskler de vardır. Başlıca avantajları düşük enflasyon ve durgunluk riski, basit, güvenilir ve kontrolsüz * (gizli). Bitcoin’in önemli bir avantajı, para transferlerinin geleneksel yöntemlere göre daha güvenli, daha ucuz ve daha hızlı olmasıdır. Milyonlarca lira ile Btikoin’inize cüzdanınızın her yerinden erişebilirsiniz ve bu kadar büyük miktarda parayı nakit olarak ya da başka bir şekilde taşımak hiç de kolay değil. Yapılan işlemlerin ve hesabınızdaki bakiyenin herhangi bir kişi (kişi) veya devlet ve banka tarafından bilinmemesinin ve kontrol edilmemesinin bir takım avantajları vardır.

Bitcoin’in Dezavantajları Nelerdir Peki ?

İhmal bazı durumlarda avantaj sağlar, ancak dezavantajlara yol açan durumlarda ortaya çıkar. Bu, ödeme yapma ve kara para aklama sürecinde yasa dışı ürünlerin kullanılmasına yol açar. Sistemin diğer dezavantajları, teknolojide uzmanlaşan insan sayısının azlığı, kayıp riski ve kullanılacak platformların sınırlı sayıda olmasıdır.

Bitcoin Nedir ve Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır ?

Bitcoin’in Kaynağı Nedir?

Bitcoin herhangi bir devlet veya merkez bankasına bağlı değildir. Geleneksel madeni paralar gibi, altından daha değerli metal yoktur. Bu, paranın gerçek basılı değeri değildir. Bitcoin, neredeyse tamamen üretilmiş ve buna dayalı matematiksel bir formüle sahip bir sistemdir. Bu matematiksel formül herkese açıktır ve sisteme herkes katılabilir. Bitcoin madencilik sistemine dahil olan herkes sistemin güvenliğini güçlendirir.

Bitcoin Güvenli mi?

Bitcoin ile tüm işlemleriniz belirli bir protokole göre baştan sona şifrelenir. Şifrelenmiş zincirdeki tüm işlemler kaydedilir. Cüzdandaki veri kaybı veya bilgisayarın zarar görmesi gibi hatalar dışında güvenlik açığı yoktur.

Bitcoin’in iki katı değerinin satışını engelleyen bir sistem sayesinde, bilginiz dışında sahte veya hileli transferler göndermeniz yasaktır.

Belirli bir hub’a sahip olmaması ve tüm işlemlerin farklı bilgisayarlar tarafından onaylanması gerektiği gerçeği Bitcoin sistemini güvenli kılıyor.

Bitcoin Haberleri KoinCafe.com ayrıcalığı ile sizlerle.